Špáspokal

Tradice Špáspokalu sahá až do roku 1984, kdy jsme navázali přehraniční partnerství s Lichtenfelsem a Kelheimem. Přestože toto partnerství nevydrželo, poveldo se nám na tuto tradici navázat po stěhování do nového minigolfového areálu, kdy jsme navázali kontakt s německým MGC Ingolstadt a výsledkem byl první novodobý Špáspokal v roce 2007, kdy do Chebu přijela čtyřčlenná výprava z Ingolstadtu.

Společné foto z prvního novodobého Špáspokalu (2007)

Od roku 2007 se Špáspokal pořádá každý rok, a to dokonce 2x ročně - jednou víkendové setkání hostíme my v Chebu (minigolf se hraje na betonu) a jednou ho hostí minigolfisté z Ingolstadtu (na eternitu). I když uběhlo 'jenom' pět let, toto přehraniční setkání se od prvního ročníku již trochu změnilo - již se jedná o setkání minigolfistů výhradně z TJ MG Cheb a MGC Ingolstadt (první rok byli pozváni i někteří hráči z jiných českých klubů), první ročník se soutěžilo ve "čtyřboji" minigolf, pétanque, bowling, minigolf ve dvojicích, pak byli vyhodnoceni nejlepší i v jednotlivých disciplínách a i kategoriích, tato soutěžní část Špáspokalu se zjednodušila na souboj týmů a jednotlivců (bez rozdělení do kategorií) a souboj dvojic v pétanque. Ze sportovního hlediska určitě za zmínku stojí, že tým reprezentující zrovna pořádají klub ještě nikdy na svém hřiště neprohrál (přestože konkrétní skladba týmů se neustále mění).

Co je ale nejdůležitější - na každém Špáspokalu je skvělá atmosféra, navíc téměž na každém se objeví nějaký ten nováček, přičemž se nám dokonce daří i snižovat průměrný věk účastníků :-D